Якщо англійська для тебе не в новинку, ти вже напевно зрозумів значення ідіомиno pain, no gain.

Давай розберемо її складові:
pain – біль
gain - виграш, досягнення, загалом - будь-який прибуток
Зверніть увагу, що слово gainможе використовуватися ще й як дієслово у значенні "отримувати, вигравати".
Значення ідіоми таке: якщо хочеш стати кращим і досягти чогось, тобі важко над цим працювати.
Аналоги: "Без болю немає результату" або зовсім народне "Без праці не витягнеш і рибку з ставка".
Приклад використання:
– The road to becoming doctor long, hard, and exhausting, no to mention expensive! But no pain, no gain.
– Щоб стати лікарем, потрібно довго, завзято та виснажливо вчитися; я вже не говорю про те, що це дорого! Але без болю немає результату.
На щастя, прийшовши на міні-групи FRIENDS, ти можеш забути про pain – наша школа англійської онлайн з нетерпінням чекає нових френдів у нам!